Právní služby
Zakládání společností bezpečně a efektivně

Zakládání společností bezpečně a efektivně

Poskytujeme komplexní právní služby
pro založení Vaší společnosti
i následnou právní podporu v průběhu podnikání.

Naše služby

 • zakládání všech typů právních entit,
 • právní konzultace k podnikatelskému záměru, zhodnocení možností, rizik a doporučení k právní formě podnikání,
 • příprava zakladatelských dokumentů,
 • zastupování před úřady,
 • příprava dokumentace a právní asistence pro získání příslušných licencí a povolení k podnikání,
 • příprava veškeré smluvní dokumentace (obchodní podmínky, zaměstnanecké smlouvy, licenční smlouvy, smlouvy s dodavateli ad.),
 • poradenství v oblasti regulatoriky včetně GDPR,
 • registrace ochranných známek,
 • příprava zápisů z valných hromad, členských schůzí ad.,
 • kontinuální právní podpora a poradenství v průběhu podnikání.

Našim klientům jsme schopni zprostředkovat rovněž následující doplňkové služby:

 • překlady listin a jejich úřední ověření,
 • služby notáře,
 • služby tlumočníka,
 • zajištění sídla pro novou společnost,
 • založení bankovního účtu,
 • účetní a daňové služby.

Cena

Založení společnosti s ručením omezeným

 • 14.000 Kč (bez DPH) v případě vyhotovení zakladatelské dokumentace v češtině, základního kapitálu do 200.000 Kč a zakladatelskými dokumenty, které obsahují pouze úpravu danou zákonem,
 • 25.000 Kč (bez DPH) v případě vyhotovení zakladatelské dokumentace dvojjazyčně (čeština + další jazyk) a základního kapitálu do 200.000 Kč,
 • 20.000 Kč (bez DPH) v případě vyhotovení zakladatelské dokumentace dvojjazyčně (čeština + další jazyk) a základního kapitálu nižšího než 20.000 Kč, jelikož nebude nutné založit bankovní účet pro složení základního kapitálu.

V uvedených paušálních cenách je zahrnuta úvodní konzultace, komunikace s našimi právníky v průběhu celého procesu založení společnosti s ručením omezeným, příprava standardních dokumentů pro založení společnosti s ručením omezeným, zastupování před úřady, soudní správní poplatky a notářské poplatky. V průběhu celého procesu jsme našim klientům k dispozici osobně i online.

V uvedených paušálních cenách nejsou zahrnuty případné úřední překlady dokumentů, které vyžadují tzv. ověřený překlad (jedná se zejména o výpisy z trestních a obchodních rejstříků), dále v ní není zahrnuto zajištění sídla, bankovního účtu a bankovní poplatky. Tyto a případné další právní služby zajišťujeme po dohodě a na základě specifických požadavků klientů.

Založení akciové společnosti

 • od 50.000 Kč (bez DPH) v případě vyhotovení zakladatelské dokumentace v češtině,
 • od 75.000 Kč (bez DPH) v případě vyhotovení zakladatelské dokumentace dvojjazyčně (čeština + další jazyk).

Založení akciové společnosti může být administrativně náročnější a uvedené ceny uvádíme proto jako orientační. Pro konkrétní cenovou kalkulaci založení akciové společnosti nás kontaktujte na email spolecnosti@mkanosko.cz nebo online.

Jiné právní entity a ostatní právní služby

Pro standardní typy úkonů se s našimi klienty zpravidla dohodneme na paušální odměně. U nestandardních požadavků a transakcí, kdy na základě zkušenosti nelze stanovit rozsah naší práce předem, se společně dohodneme na hodinové sazbě a rámcovém rozpočtu. Pro konkrétní nabídku právních služeb nás kontaktujte na email spolecnosti@mkanosko.cz nebo online.

Proč spolupracovat s námi

Odbornost
a profesionalita

Známe kompletní problematiku rozjezdu podnikání, našim klientům pomáháme dlouhodobě.

Jsme renomovaná advokátní kancelář, právní služby poskytujeme domácím i zahraničním klientům od roku 2003. Byli jsme u zrodu desítek firem, jejichž majitelům jsme pomohli vybudovat podnikání od základu. Budeme Vám k dispozici i po založení společnosti.

Efektivita
a flexibilita

Umíme řešit nestandardní situace a jsme Vám k dispozici osobně i online.

Máme praxí prověřený efektivní proces pro zakládání společností, ale jsme zvyklí řešit i složitá a nestandardní zadání. Vždy hledáme vhodné řešení pro konkrétní situaci. Našim klientům jsme k dispozici osobně, na telefonu a také online prostřednictvím našeho online systému eAdvokacie.

Spolehlivost
a bezpečnost

S našimi klienty budujeme dlouhodobé vztahy založené na důvěře.

Jsme tým advokátů a právníků s mnohaletými zkušenostmi. Pro naše klienty jsme partnery, na které se mohou kdykoli obrátit a kteří jsou připraveni vždy pomoci. S většinou klientů spolupracujeme řadu let. Jsme členy Asociace pro elektronickou komerci a Law Firms Association.

Proces založení společnosti s ručením omezeným

V průběhu celého procesu jsme našim klientům k dispozici osobně, telefonicky i online prostřednictvím našeho online systému eAdvokacie.

Krok 1: Úvodní konzultace

Nejprve se seznámíme s Vaším podnikatelským záměrem a zvolíme nejvhodnější typ entity pro Vaše potřeby včetně nutných živnostenských oprávnění. Ujasníme si rovněž zadání (vnitřní struktura společnosti, název, sídlo apod.) a projdeme seznam nezbytných podkladů, které pro založení společnosti a obecně zahájení podnikání budete potřebovat.

Krok 2: Příprava dokumentace

Připravíme veškerou nutnou dokumentaci pro založení společnosti, kterou pro Vás zkompletujeme a předáme k finálnímu odsouhlasení a podpisu. V případě nutnosti pro Vás zajistíme úřední překlady dokumentů a sídlo pro novou společnost.

Krok 3: Podání návrhu na zápis společnosti

Jakmile máme odsouhlasenou a podepsanou dokumentaci, sjednáme schůzku s notářem, na které vyhotovíme notářský zápis obsahující společenskou smlouvu (zakladatelskou listinu). Současně pro Vás zajistíme ohlášení příslušných živností – oprávnění k výkonu podnikání ve vybraných oborech – na příslušných úřadech.

Krok 4: Složení základního kapitálu

K založení nové společnosti v případě, že je její základní kapitál vyšší než 20.000 Kč, je nutné otevřít bankovní účet pro složení základního kapitálu a složit na něj minimální základní kapitál společnosti (minimální výše základního kapitálu není limitována). Se založením bankovního účtu a získáním potvrzení o složení základního kapitálu od banky Vám můžeme rovněž po dohodě pomoci.

V případě, že je základní kapitál společnosti nižší než 20.000 Kč, není již nutné skládat základní kapitál na bankovní účet, ale pouze k rukám správce vkladu.

Krok 5: Zapsání společnosti do obchodního rejstříku

Jakmile máme potvrzení o složení základního kapitálu a zajištěny živnosti, podáme návrh na zápis do obchodního rejstříku. Zpravidla v průběhu několika dnů až týdne bývá nová společnost zapsána do obchodního rejstříku, získá IČ a může zahájit podnikání.

Odpovědi na časté dotazy

Kolik stojí založení společnosti s ručením omezeným?

Cena je 14.000 Kč (bez DPH) v případě vyhotovení zakladatelské dokumentace v češtině. V případě vyhotovení zakladatelské dokumentace dvojjazyčně (čeština + další jazyk) je paušální cena 25.000 Kč (bez DPH), respektive 20.000 Kč (bez DPH), pokud má nová společnost základní kapitál nižší než 20.000 Kč.

Nabízíte i hotové společnosti k prodeji?

Ano, nabízíme i hotové společnosti k prodeji. V případě zájmu o konkrétní nabídku nás kontaktujte na email spolecnosti@mkanosko.cz.

Jak dlouho trvá založit společnost s ručením omezeným?

Obvyklá délka celého procesu založení společnosti s ručením omezeným se pohybuje kolem jednoho měsíce. Vždy ovšem záleží na časových možnostech našich klientů při přípravě podkladů a rychlosti zápisu do obchodního rejstříku soudem.

Umožňujete komunikaci online?

Ano, našim klientům nabízíme možnost komunikovat s námi prostřednictvím online systému eAdvokacie , který umožňuje všechny Vaše požadavky vyřešit z pohodlí domova. Samozřejmostí je vysoká míra zabezpečení a transparentní přehled všech výdajů za Vámi objednané právní služby.

Jaké typy společností nejčastěji zakládáte?

Nejčastěji zakládaným typem společnosti je společnost s ručením omezeným (s.r.o.) a akciová společnost (a.s.). Vždy je nicméně nutné zvážit výhody i nevýhody jednotlivých druhů společností, s čímž Vám rádi pomůžeme.

Jakými jazyky hovoříte?

Čeština, slovenština, angličtina (v případě potřeby jsme schopni zajistit překlad či tlumočníka).

Můžete pomoci založit bankovní účet pro novou společnost?

Ano, jde o doplňkovou službu za poplatek 6.250 Kč (bez DPH).

Můžete pro novou společnost zajistit sídlo?

Ano, jsme schopni zajistit sídlo (adresu) pro Vaši společnost a provádět jeho změny, jde o doplňkovou službu. Cena této služby je individuální, záleží mimo jiné na typu sídla a lokalitě. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte.

Zajistíte pro novou společnost také účetnictví a správu daní?

Naše advokátní kancelář neposkytuje účetní ani daňové služby, můžeme Vám však zprostředkovat kontakt na naši spolupracující účetní společnost a daňového poradce.

Jste schopni pomoci se založením společnosti i v dalších evropských zemích?

Ano, naše kancelář má pobočku na Slovensku a jsme schopni prostřednictvím spolupracujících advokátních kanceláří pomoci se založením společnosti mimo Českou republiku a Slovensko.

Můžete zajistit také pracovní povolení, business visa?

Tyto služby nezajišťujeme.

Kontakt

Sjednejte si osobní schůzku v naší advokátní kanceláři, napište nám na email spolecnosti@mkanosko.cz nebo volejte +420 233 375 542 . Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím našeho online systému eAdvokacie.

Mašek, Kočí, Aujezdský - advokátní kancelář
MKA Nosko
Opletalova 1535/4
110 00 Praha 1

E-mail: spolecnosti@mkanosko.cz
Tel.: +420 233 375 542
Mobil: +420 602 626 065